Darmowa wysyłka powyżej 260 zł

Pasta do zębów przeciw kamieniowi nazębnemu

Usuń kamień nazębny z pastą przeciw kamieniowi z e-sklepu Bioróża. Zapewnij sobie zdrowy i piękny uśmiech bez nieprzyjmenego kamienia nazębnego.

Kamień nazywany także płytką nazębną to twardniejący, niepożądany osad, który regularnie powstaje z minerałów ze śliny i powierzchni zębów. Może powodować nieprzyjemny zapach z ust, pogorszenie stanu zębów, a w skrajnych przypadkach zapalenie dziąseł.

Zobacz więcej
Izabela odpowie na Twoje pytania

Pon. – pt. 8:30 - 16:00
Szybki kontakt
Pokaż filtry

Pasta przeciw kamieniowi nazębnemu jest zaprojektowana tak, by skutecznie działała przeciw powstawaniu i kumulowaniu się kamienia. Zawiera składniki wspomagające rozpuszczanie i usuwanie osadów, czym zapobiega tworzeniu się kamienia oraz zapewnia zdrowy i czysty uśmiech.

Kamień nazębny, znany także jako płytka nazębna, to twardy osad, stopniowo tworzący się regularnie na powierzchni zębów — mogący prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych w jamie ustnej. Jego powstawanie to złożony proces: zaczyna się miękką powłoką, która stopniowo mineralizuje się do twardego osadu. Działa to tak:

  • płytka: płytka nazębna to lepka, bezbarwna warstwa bakterii, śliny, resztek jedzenia i innych substancji, regularnie tworząca się na powierzchni zębów. Bakterie w płytce są naturalną częścią jamy ustnej, ale gdy mnożą się i zaczynają działać, mogą wytwarzać kwasy atakujące szkliwo.
  • mineralizacja: kwasy produkowane przez bakterie w płytce nazębnej, reagują z minerałami w szkliwie. W trakcie tego procesu, płytka stopniowo zmienia się w twardą, krystaliczną substację, znaną jako kamień nazębny.
  • dalsze osadzanie się: z upływem czasu, płytka gromadzi się i zagęszcza, grubieje. Kameń może tworzyć się na powierzchni zębów, ale i pod dziąsłami, co może prowadzić do podrażnienia i zapalenia.
  • twardy kamień nazębny: gdy płytka i osad się mineralizują, stają się twardym, pewnym kamieniem o grubej powierzchni, która może chłonąć dalszą płytkę i bakterie, co podwyższa ryzyko kolejnych problemów zdrowotnych.

Kamień nazębny może mieć negatywny wpływ na zdrowie zębów. Może powodować przebarwienie zębów, przykry zapach z ust, zapalenie dziąseł, w skarjnych przypadkach paradontozę i utratę zębów. Zapobiega się temu regularną i dokładną higieną jamy ustnej, obejmującej mycie zębów, używanie nitki dentystycznej i regularne wizyty u dentysty — na profesjonalne czyszczenie i badanie.

E-sklep Bioróża to Twoje zaufane źródło produktów do higieny jamy ustnej, skierowanej do specyficznych potrzeb kobiet i mężczyzn. Pasty przeciw kamieniowi to część naszych starań o dostarczenie jakościowych produktów do utrzymywania zdrowych zębów i dziąseł. Wybierz pielęgnację, która usuwa kamień i chroni Twój uśmiech.