BEZPŁATNA WYSYŁKA powyżej 260zl

Pasta do zębów przeciw kamieniowi nazębnemu

Usuń kamień nazębny z pastą przeciw kamieniowi z e-sklepu Bioróża. Zapewnij sobie zdrowy i piękny uśmiech bez nieprzyjmenego kamienia nazębnego.

Kamień nazywany także płytką nazębną to twardniejący, niepożądany osad, który regularnie powstaje z minerałów ze śliny i powierzchni zębów. Może powodować nieprzyjemny zapach z ust, pogorszenie stanu zębów, a w skrajnych przypadkach zapalenie dziąseł.

Zobacz więcej
Izabela odpowie na Twoje pytania

Pon. – pt. 8:30 - 16:00
Szybki kontakt
Pokaż filtry

Pasta przeciw kamieniowi nazębnemu jest zaprojektowana tak, by skutecznie działała przeciw powstawaniu i kumulowaniu się kamienia. Zawiera składniki wspomagające rozpuszczanie i usuwanie osadów, czym zapobiega tworzeniu się kamienia oraz zapewnia zdrowy i czysty uśmiech.

Kamień nazębny, znany także jako płytka nazębna, to twardy osad, stopniowo tworzący się regularnie na powierzchni zębów — mogący prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych w jamie ustnej. Jego powstawanie to złożony proces: zaczyna się miękką powłoką, która stopniowo mineralizuje się do twardego osadu. Działa to tak:

  • płytka: płytka nazębna to lepka, bezbarwna warstwa bakterii, śliny, resztek jedzenia i innych substancji, regularnie tworząca się na powierzchni zębów. Bakterie w płytce są naturalną częścią jamy ustnej, ale gdy mnożą się i zaczynają działać, mogą wytwarzać kwasy atakujące szkliwo.
  • mineralizacja: kwasy produkowane przez bakterie w płytce nazębnej, reagują z minerałami w szkliwie. W trakcie tego procesu, płytka stopniowo zmienia się w twardą, krystaliczną substację, znaną jako kamień nazębny.
  • dalsze osadzanie się: z upływem czasu, płytka gromadzi się i zagęszcza, grubieje. Kameń może tworzyć się na powierzchni zębów, ale i pod dziąsłami, co może prowadzić do podrażnienia i zapalenia.
  • twardy kamień nazębny: gdy płytka i osad się mineralizują, stają się twardym, pewnym kamieniem o grubej powierzchni, która może chłonąć dalszą płytkę i bakterie, co podwyższa ryzyko kolejnych problemów zdrowotnych.

Kamień nazębny może mieć negatywny wpływ na zdrowie zębów. Może powodować przebarwienie zębów, przykry zapach z ust, zapalenie dziąseł, w skarjnych przypadkach paradontozę i utratę zębów. Zapobiega się temu regularną i dokładną higieną jamy ustnej, obejmującej mycie zębów, używanie nitki dentystycznej i regularne wizyty u dentysty — na profesjonalne czyszczenie i badanie.

E-sklep Bioróża to Twoje zaufane źródło produktów do higieny jamy ustnej, skierowanej do specyficznych potrzeb kobiet i mężczyzn. Pasty przeciw kamieniowi to część naszych starań o dostarczenie jakościowych produktów do utrzymywania zdrowych zębów i dziąseł. Wybierz pielęgnację, która usuwa kamień i chroni Twój uśmiech.

Program lojalnościowy
Program lojalnościowy

Nagradzamy każdą recenzję produktu.

Porada eksperta
Porada eksperta

Dostarczamy najwyższej jakości usługi i produkty.

Niezawodność dostawy
Niezawodność dostawy

Przy zakupach powyżej 260zł otrzymasz od nas bezpłatną wysyłkę.

Nasza produkcja
Nasza produkcja

Tworzymy dla Ciebie produkty wysokiej jakości

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

przy zakupie powyżej 260zl.

Satysfakcja gwarantowana
Satysfakcja gwarantowana

Czy to nie pasuje? Oddaj to.

Porada eksperta
Porada eksperta

Chętnie doradzimy Państwu w wyborze.

Nagroda za recenzję
Nagroda za recenzję

Recenzja = aż do 2zł zwrotu.