Darmowa wysyłka powyżej 260 zł

Dziecięce pasty do zębów

Pasty do zębów dla dzieci to pasty przeznaczone specjalnie dla dzieci. Zostały opracowane tak, aby były bezpieczne i skuteczne dla dzieci, które mają inne potrzeby i preferencje niż dorośli.

Zobacz więcej
Izabela odpowie na Twoje pytania

Pon. – pt. 8:30 - 16:00
Szybki kontakt
Pokaż filtry

Pasty do zębów dla dzieci to pasty przeznaczone specjalnie dla dzieci. Zostały opracowane tak, aby były bezpieczne i skuteczne dla dzieci, które mają inne potrzeby i preferencje niż dorośli.

Oto niektóre cechy past do zębów dla dzieci:

  • Fluor: pasty do zębów dla dzieci zawierają fluor, który jest ważny dla wzmocnienia szkliwa zębów i zapobiegania próchnicy. American Dental Association (ADA) zaleca stosowanie pasty do zębów z fluorem dla dzieci, gdy są na tyle duże, aby wypluć pastę do zębów (zwykle w wieku około dwóch lat).
  • Łagodne smaki: pasty do zębów dla dzieci często mają łagodne smaki, które przemawiają do dzieci, takie jak guma do żucia, owoce lub truskawki. Może to sprawić, że czyszczenie będzie dla dzieci przyjemniejsze, co może zachęcić je do regularnnej pielęgnacji swoich ząbków.
  • Odpowiednie dla wieku: Pasty do zębów dla dzieci są przeznaczone dla określonych grup wiekowych. Na przykład niektóre pasty do zębów są przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci, podczas gdy inne są przeznaczone dla starszych dzieci. Opakowania i etykiety past do zębów dla dzieci często odzwierciedlają grupę wiekową, dla której są przeznaczone.
  • Mniej ścierne: Pasty do zębów dla dzieci są zwykle mniej ścierne niż pasty do zębów dla dorosłych, co może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom rozwijających się zębów.

Ważne jest, aby pamiętać, że rodzice powinni nadzorować szczotkowanie ząbków swoich dzieci i upewnić się, że używają odpowiedniej ilości pasty do zębów (ADA zaleca ilość wielkości ziarnka grochu). Powinni również upewnić się, że dzieci wypluwają pastę po umyciu zębów i unikają jej połykania. Rodzice preferują pasty do zębów dla dzieci Nordics Oral Care, Aroma i Urtekram.