BEZPŁATNA WYSYŁKA powyżej 260zl
Nowość Bio

Bomby nasienne - drobny upominek Blossombs 3 szt

Nowość Bio

Bomby nasienne - drobny upominek Blossombs 3 szt

Producent: Blossombs
Lubisz dawać (sobie) prezenty, które mają realne znaczenie – dla Ciebie i dla natury? W takim razie w 100% naturalne bomby z nasionami są strzałem w dziesiątkę. :) W tym luksusowym zestawie upominkowym holenderska firma Blossombs ukryła 3 gliniane kulki z BIO nasionami kwiatów dzikiej łąki, takich jak mak, chaber czy koniczyna. Wystarczy umieścić je w miękkiej glinie. A kiedy zakwitną, wywołają uśmiech na Twojej twarzy oraz zapewnią schronienie i pożywienie ciekawskim pszczołom, trzmielom czy motylom.
Kod produktu: 9454
EAN: 8720618662125
Niedostępne
28,99 złz VAT
Program lojalnościowy
Program lojalnościowy

Nagradzamy każdą recenzję produktu.

Porada eksperta
Porada eksperta

Dostarczamy najwyższej jakości usługi i produkty.

Niezawodność dostawy
Niezawodność dostawy

Przy zakupach powyżej 260zł otrzymasz od nas bezpłatną wysyłkę.

Nasza produkcja
Nasza produkcja

Tworzymy dla Ciebie produkty wysokiej jakości

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

przy zakupie powyżej 260zl.

Satysfakcja gwarantowana
Satysfakcja gwarantowana

Czy to nie pasuje? Oddaj to.

Porada eksperta
Porada eksperta

Chętnie doradzimy Państwu w wyborze.

Nagroda za recenzję
Nagroda za recenzję

Recenzja = aż do 2zł zwrotu.

Bomby nasienne - drobny upominek Blossombs 3 szt

Jak zasadzić bombę nasienną, aby mieć gwarancję wzrostu?

Kiedy zacząć wysiew ?

 • Bombę można sadzić o każdej porze roku, ale kwitnie od około marca do października.
 • Kwiaty w bombach Blossombs są jednoroczne. Jeśli zasiejesz bombę w okresie od marca do września, zakwitnie w tym samym roku. Jeśli posadzisz ją po sezonie, możesz spodziewać się zbiorów następnej wiosny, pod warunkiem, że nasiona nie zostaną zjedzone przez ptaki i owady.
 • Gliniane kulki zawierają organiczną mieszankę nasion dzikich kwiatów, które mogą kwitnąć w różnym czasie. Niektóre kwiaty pojawiają się wiosną, inne dopiero jesienią. Więc natura przygotuje dla Ciebie niespodziankę :)

Gdzie posadzić bombę z nasionami ?

 • Absolutnie wszędzie, najlepiej w ogrodzie, wokół domu lub wszędzie tam, gdzie kwiaty łąkowe sprawią Ci radość. Kulę możesz także posadzić w doniczce na balkonie lub za oknem. Pamiętaj jednak, że nasiona lubią wystarczającą ilość światła, przestrzeni i pożywnej gleby.
 • Nie siej kwiatów w chronionych rezerwatach przyrody.

Jak posadzić bombę z nasionami ?

 • Na 1 m2 powierzchni zewnętrznej można umieścić maksymalnie 4 kulki.
 • Jeśli chcesz mieć łąkę w doniczce, wystarczą 1 do 3 kulek na doniczkę o średnicy 20 cm. W przypadku długiej doniczki balkonowej wystarczy od 3 do 6 kulek ułożonych w rzędzie obok siebie w odległości 1 m.
 • Możesz użyć większej ilości, aby uzyskać bardziej bujny wzrost, pamiętaj jednak, że kwiaty mogą ze sobą konkurować i nie wszystkie rosną i kwitną jednakowo.
 • Lekko wciśnij bombę w miękką glebę, niezbyt mocno - tak, aby przykleiła się do powierzchni i podlej ją lub poczekaj na deszcz.
 • Po kilku dniach kulki pękną i zaczną z nich wyłaniać się pierwsze zielone rośliny.
 • Po +/- 8 tygodniach (i ok. od kwietnia, kiedy będzie już wystarczająco ciepło) zaczną pojawiać się pierwsze kwiaty łąkowe.

Skład

clay; wildflower seeds: Agrostemma githago, Trifolium incarnatum, Malva sylvestris, Papaver rhoeas, Sanguisorba minor/ Poterium sanguisorba, Centaurea cyanus, Coriandrum sativum, Trifolium resupinatum, Phacelia tanacetifolia, Linum usitatissimum, Camelina sativa, Trifolium repens, Nigella sativa, Melilotus officinalis, Chrysanthemum segetum, Carum carvi, Diplotaxis tenuifolia, Cichorium intybus var. Intybus, Chrysanthemum ircutianum/Leucanthemum vulgare, Achillea millefolium, Trifolium pratense, Chamomilla recutita/Matricaria chamomilla, Plantago lanceolata, Brassica juncea; natural color pigments

Konsystencja w kostce
Bomby nasienne - drobny upominek Blossombs 3 szt