BEZPŁATNA WYSYŁKA powyżej 260zl

Oleje roślinne

Olej nośny lub olej roślinny służy do rozcieńczania olejków eterycznych przed nałożeniem ich na skórę. Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane i nierozcieńczone użycie może powodować podrażnienie skóry, nadwrażliwość lub inne niepożądane reakcje. Dlatego warto dodawać je do olejów roślinnych (nośników).

Zobacz więcej
Izabela odpowie na Twoje pytania

Pon. – pt. 8:30 - 16:00
Szybki kontakt
Pokaż filtry

Oleje nośnikowe są zwykle tłoczone na zimno z orzechów, nasion lub jąder i mają swoje własne, unikalne właściwości terapeutyczne. Są często stosowane w aromaterapii i naturalnej pielęgnacji skóry, ponieważ pomagają odżywić i nawilżyć skórę, jednocześnie pomagając w rozprowadzaniu olejków eterycznych.

Niektóre oleje nośnikowe obejmują między innymi olej kokosowy, olej jojoba, olej migdałowy, olej z pestek winogron i olej z awokado. Każdy olej nośnikowy ma swoje unikalne właściwości i jest odpowiedni dla różnych typów i schorzeń skóry. Na przykład olej kokosowy świetnie nawilża suchą skórę, a olej jojoba, który jest bardzo podobny do naturalnych olejków wytwarzanych przez naszą skórę, świetnie nadaje się do każdego rodzaju skóry. Olejek jojoba jest często stosowany jako olej nośnikowy, ze względu na to, że łatwo wiąże olejki eteryczne i może przetrwać nawet do 3 lat.

Stosując oleje nośnikowe ważne jest, aby wybierać oleje wysokiej jakości, nierafinowane, które nie zawierają dodatków ani składników syntetycznych. Ważne jest również, aby podczas mieszania olejków eterycznych z olejami nośnikowymi stosować odpowiednie proporcje rozcieńczeń, aby zapewnić ich bezpieczeństwo i skuteczność.

Zazwyczaj olejki eteryczne rozcieńcza się do olejów roślinnych w stężeniach około 1% -2%. Jeśli stosujesz na skórę oleje roślinne, ważne jest, aby sprawdzić wskaźnik komedogenności tych olejów i dowiedzieć się, który olej jest odpowiedni dla Twojej skóry.

Polecamy oleje nośnikowe następujących marek:

Alteya Organics, bułgarska firma, która uprawia własne zioła do produkcji hydrolatów, a do produkcji tych wspaniałych produktów wykorzystuje wodę mineralną ze wsi Jagoda.

Wooden Spoon dba o to, aby w swoich produktach stosować wysokiej jakości oleje, posiadające certyfikat BIO. Co ciekawe, marka cieszy się popularnością wśród angielskiej rodziny królewskiej.

Program lojalnościowy
Program lojalnościowy

Nagradzamy każdą recenzję produktu.

Porada eksperta
Porada eksperta

Dostarczamy najwyższej jakości usługi i produkty.

Niezawodność dostawy
Niezawodność dostawy

Przy zakupach powyżej 260zł otrzymasz od nas bezpłatną wysyłkę.

Nasza produkcja
Nasza produkcja

Tworzymy dla Ciebie produkty wysokiej jakości

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

przy zakupie powyżej 260zl.

Satysfakcja gwarantowana
Satysfakcja gwarantowana

Czy to nie pasuje? Oddaj to.

Porada eksperta
Porada eksperta

Chętnie doradzimy Państwu w wyborze.

Nagroda za recenzję
Nagroda za recenzję

Recenzja = aż do 2zł zwrotu.