BEZPŁATNA WYSYŁKA powyżej 260zl

Jak wypracować dobrą rutynę pielęgnacji cery?

Jak wypracować dobrą rutynę pielęgnacji cery?

Codziennie używamy wielu różnych preparatów. Hydrolaty, wody kwiatowe, toniki, płyny do demakijażu, mleczka oczyszczające, kremy na dzień i na noc, serum czy leki przepisane przez naszego dermatologa. Przede wszystkim dobrze rozróżnić perfekcyjną poranną rutynową higieną skóry i wieczorną rutynę pielęgnacji cery. Doradzimy Ci, co z czym łączyć i w jakiej kolejności aplikować. Stosowanie właściwych preparatów i odpowiednia dbałość zapewnią cerze wszystkie korzyści, dobre działanie każdego z preparatów. W jakiej więc kolejności stosować poszczególne produkty? Jedną z najprostszych zasad jest nakładanie produktów od najrzadszych do najgęstszych lub od płynnych do kremowych.

Codzienna pielęgnacja skóry: przewodnik krok po kroku

KROK 1: Oczyszczanie

Jak zatem przystąpić do dobrego oczyszczania skóry? Rano zacznij od umycia twarzy ciepłą wodą lub, jeśli to konieczne, usunięcia z niej drobnych zanieczyszczeń delikatnym środkiem oczyszczającym przeznaczonym do Twojego rodzaju skóry. Dla najlepszych efektów polecamy uczynić to dwukrotnie: najpierw bazując na olejach, za drugim razem na wodzie. Baza olejowa — mleczko oczyszczające, które eliminuje zanieczyszczenia takie jak sebum czy makijaż. Mycie na bazie wody, np. żelem do twarzy, z kolei oczyszcza skórę z ostatniej warstwy tłuszczu i otwiera pory dla kolejnych preparatów. Polecamy sięgnąć po kosmetyki organiczne, które nie podrażniają skóry i zawierają wyłącznie naturalne substancje. Mleczko oczyszczające do twarzy z ekstraktami z róży delikatnie oczyszcza, przywraca równowagę, nawilża skórę i zarazem usuwa resztki wszelkich zanieczyszczeń, w tym makijażu. Z kolei mydło do twarzy to świetny wybór, jeśli masz cerę matową i suchą, o nierównej strukturze i zatkanych porach. Mydło to jest bogate w składniki odżywcze, kwasy tłuszczowe i pozostawia skórę zdrową, świeżą, odżywioną i nawilżoną.

KROK 2: Tonik

Toniki stosuje się w celu przywracania odpowiedniego pH skóry, także po stosowaniu mydeł i wód o bardziej zasadowym pH. Choć fizycznie nie zmniejszają porów, mogą służyć wielu celom. Każdy rodzaj toniku zaleca się przy innym problemie skórnym, ważne więc, by tonizować, używając odpowiedniego. Jako tonik do każdego typu cery możemy polecić czystą wodę różaną. Woda różana zapewni Twojej skórze porządną dawkę odświeżenia. Oczyszcza, koi i odżywia skórę. Polecamy też głęboko nawilżający tonik do skóry. Odświeża, jego delikatny skład pomaga ostatecznie usuniąć wszelkie zanieczyszczenia ze skóry. Minimalizuje widoczność porów i pozostawia skórę pięknie promienną.

KROK 3: Pielęgnacja

KROK 3.1 Serum

W jakim celu stosuje się serum? Serum np. reguluje wydzielanie sebum i hamuje rozwój mikroorganizmów na cerze tłustej. Skóra po zastosowaniu serum jest bardziej matowa, oczyszczona i świeża. To wysoce skoncentrowany, bogaty w składniki odżywcze preparat, który rozwiązuje określone problemy. Odżywcze serum do skóry szybko się wchłania, zapewnia długotrwałe nawilżenie i ochronę antyoksydacyjną. Drogocenny bukiet bułgarskiego olejku różanego i innych składników ożywczych pomaga przywrócić witalność, koloryt i blask pozbawionej życia skórze.

KROK 3.2: Krem pod oczy

To nieoczywiste, ale krem ​​pod oczy to bardzo ważny krok. Aplikuj go przynajmniej raz dziennie. Poprawa kondycji skóry w tych okolicach zawczasu sprawi, że ​​skóra powiek nie straci później swojej elastyczności i efektu gładkości. Dobrą opcją jest też stosowanie kremu anti age. Możesz chronić delikatną skórę wokół oczu, także wybierając krem ​​pod oczy z filtrem SPF. Regenerujące serum pod oczy doda energii i rozświetli zmęczone oczy. Tworzy ochronny film wokół delikatnej okolicy oczu i ma specjalną formułę, która wygładza, tonizuje i rozjaśnia. W celu widocznej redukcji oznak starzenia się skóry oraz redukcji tzw. worków pod oczami, polecamy sięgnąć po krem ​​pod oczy przeciw starzeniu. Organiczny krem ​​odżywczy pomaga chronić delikatną skórę przed odwodnieniem, wspiera jej młody wygląd i widocznie redukuje oznaki starzenia.

 

KROK 3.3: Pięlegnacja punktowa

Leki na receptę i środki do leczenia trądziku należy nakładać na możliwie czystą skórę, aby zmaksymalizować ich oddziaływanie na skórę. Przed aplikacją sprawdź ulotkę, opakowanie lub skonsultuj się z dermatologiem, które produkty wybrać i jak najlepiej je nakładać.

KROK 4: Nawilżenie

Tak, wszyscy potrzebujemy kremu nawilżającego, nawet jeśli mamy cerę tłustą. Twoje ciało ma swój własny naturalny system natłuszczania składający się z gruczołów wydzielających łój w celu utrzymania powłoki ochronnej przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi i infekcjami. Mimo to większość z nas potrzebuje dodatkowego nawilżenia w związku z negatywnym oddziaływaniem słońca i pogody w ogóle. Większość ekspertów zaleca stosowanie kremu nawilżającego, gdy skóra jest jeszcze wilgotna. Krem ​​nawilżający zatrzymuje wówczas tę wilgoć w skórze. Dotyczy to szczególnie kremów na bazie olejów, które same w sobie nie zawierają wody. Jak np. ten organiczny i regenerujący krem ​​do twarzy na dzień. Intensywnie nawilża, pomaga redukować oznaki starzenia, redukuje, wygładza, wyrównuje koloryt i wzmacnia skórę.

KROK 5: Krem do opalania

Krem przeciwsłoneczny powinien być ostatnim krokiem porannej pielęgnacji skóry, o ile używasz kremu, który blokuje promienie UV przy pomocy filtru fizycznego lub mineralnego. Chyba że używasz chemicznego filtra przeciwsłonecznego. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne, aby skutecznie działały, muszą najpierw zostać wchłonięte przez skórę. Nałożenie kremu nawilżającego opóźni to, a nawet może to umożliwić. Jeśli jednak zastosujesz chemiczny filtr przeciwsłoneczny przed kremem nawilżającym, to z kolei Twój krem ​​​​nawilżający nie będzie działał tak dobrze, ponieważ skóra będzie pokryta chemicznym filtrem przeciwsłonecznym.

Cynk zawarty w filtrach mineralnych jest bezpieczny, skuteczny i zapewnia najszerszą ochronę przed promieniami UVA i UVB. Możesz spróbować np. serum do twarzy przeciw słońcu SPF25, który zapewni Ci niezawodną ochronę przed promieniami słonecznymi, nie pozostawiając nieprzyjemnego uczucia na skórze. Ten lekki krem ukoi Twoją skórę i zapewni jej niezbędną dawkę nawilżenia. A do całorocznej ochrony polecamy np. krem przeciwsłoneczny SPF30 z certyfikatem bio.

Dla minimalistów lub na wyjątkowo zabiegane dni

Nasza minimalistyczna pielęgnacja cery to przykład rutynowego dbania, które jest proste i łatwe do przestrzegania. Idealne dla osób, które nie lubią spędzać dużo czasu w łazience lub dla tych, które nie mają czasu rano. Skupia się na kluczowych krokach i produktach potrzebnych do zachowania zdrowej i pięknej skóry.

  1. Oczyszczanie

    Jeśli masz cerę tłustą i trądzikową, poszukaj delikatnego środka oczyszczającego z kwasem glikolowym lub salicylowym. Jeśli natomiast masz wrażliwą skórę, sięgnij po płyn do demakijażu bez alkoholu. Te z alkoholem mogą podrażniać, szczypać lub palić skórę. Dlatego najlepiej sięgać po ekologiczne kosmetyki naturalne.
  2. Krem nawilżający

    Lekki krem ​​nawilżający sprawdza się zarówno przy cerze normalnej, jak i tłustej. Do cery suchej lub wrażliwej poleca się kremy ​​na gęstszych bazach olejowych. Kremy są na ogół gęstsze niż wszelkie płyny do twarzy i nie zawierają konserwantów, co może pomóc ograniczać reakcje alergiczne.
  3. Krem z filtrem

    W minimalistycznej pielęgnacji, krem z ochronnym filtrem SPF 30 jest niezbędny. Ochrona przed słońcem już w młodym wieku, zapewni piękną skórę w późniejszym. Krem z filtrem to nie tylko zabezpieczenie przed poparzeniem, ale także prewencja przed rakiem skóry; opóźnia przedwczesne starzenie się skóry.

Pielęgnacja skóry na noc: przewodnik krok po kroku

KROK 1: Dwukrotne oczyszczenie

Jak zadbać o skórę przed pójściem spać? Jak wspominaliśmy — by pozbyć się codziennego brudu, brudu i makijażu, niektórzy eksperci zalecają najpierw usunięcie makijażu za pomocą specjalnego środka do demakijażu, a następnie umycie twarzy delikatnym środkiem oczyszczającym. Nie wahaj się z dwukrotnym myciem: użyj olejku oczyszczającego lub mleczka na bazie oleju do rozpuszczenia makijażu, a następnie ponownie umycia twarzy zwykłym żelem do twarzy lub środkiem czyszczącym na bazie wody.

KROK 2: Tonik, esencja i inne boostery

Jeśli używasz toniku, nałóż go tak samo jak rano. Niektórzy lubią również nakładać na noc różne rodzaje tzw. boosterów do pielęgnacji skóry, w formie esencji, naturalnych bio wód kosmetycznych lub nawilżającego serum. O ile to lekkie, wodne formuły, stosuj je jako tonik po umyciu twarzy. Toniki to bardziej rzecz oczyszczanie, a esencje i wody kwiatowe to bardziej pielęgnacja. Wody kwiatowe, które polecamy jako toniki to np. hydrolaty z róży damasceńskiej, rumianku lub lawendy.

KROK 3: Dalsza pielęgnacja

Jeśli chcesz dalej pielęgnować skórę, możesz użyć jednego z olejków do skóry i w ten sposób po prostu pielęgnować skórę tak, jak tego potrzebuje. Wypróbuj na przykład olejku z dzikiej róży, który zawiera dużą ilość witaminy C. Olejek skutecznie wygładza skórę, likwiduje drobne zmarszczki na skórze, a jego zdolność do głębokiego nawilżania skóry zwiększa jej elastyczność. Nadaje się również do zmiękczania rozstępów na skórze.

KROK 3.1: Krem pod oczy

Poza działaniem na zmarszczki i tzw. worki, kremy pod oczy mogą również chronić delikatne okolice oczu przed innymi produktami do pielęgnacji skóry. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś używać kremu pod oczy, aby chronić okolice oczu przed składnikami, które mogą potencjalnie powodować podrażnienia.

KROK 3.2: Kuracje, serum i peelingi

Podobnie jak reszta naszego ciała, skóra regeneruje się i odnawia najbardziej podczas snu. Dobierz wieczorne pielęgnacje w oparciu o to, czego Twoja skóra najbardziej potrzebuje tej nocy. Nie według tego, co aktualnie masz w swojej kosmetyczce. Niektórzy wolą po prostu umyć twarz, użyć kremu i odpocząć. Jednak wieczorna rutyna wymaga znacznie więcej. Tak jak swemu ciału, podaruj swojej skórze od czasu do czasu relaks. Kuracja, serum lub peeling przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli dotąd nie dbałeś dostatecznie o swoją cerę — nie załamuj się. Zawsze jest jutro, kiedy możesz dać swojej skórze więcej miłości.

KROK 4: Krem nawilżający lub krem ​​na noc

Niektórzy używają tego samego kremu nawilżającego na dzień i na noc. Jednak kremy nawilżające na noc lub kremy na noc są na ogół grubsze i bardziej skoncentrowane. Zostały przygotowane tak, aby wchłaniały się w ciągu kilku godzin. Nasza wskazówka to naturalne biokosmetyki. Krem regenerujący na noc zapewnia głębokie nawilżenie, działa na zmarszczki i rewitalizuje skórę podczas snu. Napędzany przez bioaktywne substancje bogate w przeciwutleniacze, pomaga chronić, przywracać równowagę skórze i wspomaga jej naturalne procesy nocą. Dla cery dojrzałej polecamy krem przeciw starzeniu. Wspiera naturalną równowagę, pomaga zmniejszyć widoczność plam starczych i chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Dzięki tym wskazówkom Ty też będziesz budzić się każdego ranka z piękną i odmłodzoną skórą!




Produkty

Regenerujące serum do skóry Bio Damascena Alteya 30 ml
Regeneracyjne serum do twarzy Bio Damascena Alteya Organics 30 ml
Liczba gwiazdek to 0 z 5
319,82 zł
Dostępne
Pleťové mýdlo Bio Damascena Alteya 250 ml
Mydło do twarzy Bio Damascena Alteya Organics 250 ml
Liczba gwiazdek to 4 z 5
97,88 zł
Dostępne
Przeciwsłoneczne serum do twarzy SPF25 Bio Damascena Alteya Organics 50 ml
Przeciwsłoneczne serum do twarzy SPF25 Bio Damascena Alteya Organics 50 ml
Liczba gwiazdek to 5 z 5
147,37 zł
Dostępne
Zobacz więcej