Darmowa dostawa od 180 PLN | PREZENT10 - kupon rabatowy 10% na zestawy upominkowe

Podobnie jak nasz układ pokarmowy, również w okolicach intymnych znajdują się bakterie, które są pożyteczne i utrzymują zdrowe środowisko wewnętrzne. Zapobiegają również tworzeniu się niechcianych bakterii, które mogą powodować infekcje i nieprzyjemne swędzenie. Problemy z pochwą i grzybica dotykają około 74% kobiet przynajmniej raz w życiu. Szczególnie w okresie letnim problem ten jest bardziej niż powszechny, dlatego bardzo ważne jest poznanie zasad prawidłowej higieny intymnej. Statystyki mówią, że problemy z pochwą pokonały już ponad 2,3 miliarda kobiet na świecie. I to właśnie właściwa higiena odgrywa ważną rolę w ich zapobieganiu.

Higiena to podstawa i w tym przypadku najlepsza profilaktyka. Nie bez znaczenia jest jednak, jakiego produktu do higieny intymnej używasz! Badania dowiodły, że zwykłe mydła i żele pod prysznic podrażniają wrażliwą skórę okolic intymnych, zaburzają wewnętrzne, zrównoważone środowisko, a tym samym przyczyniają się do stanów zapalnych i infekcji. Nieleczone mogą mieć fatalne konsekwencje. Dlatego wypróbuj nasze wskazówki dotyczące prawidłowej higieny kobiecej. Aby Twoje intymne części były świeże, czyste i przede wszystkim zdrowe.

1. Utrzymuj bieliznę w czystości i suchości

Twoja bielizna odgrywa ważną rolę w higienie intymnej. Czysta i sucha bielizna pomoże zminimalizować podrażnienia okolic intymnych, więc jeśli to możliwe unikaj ciasnej satynowej lub syntetycznej bielizny, która może powodować problemy zwłaszcza w upalne dni. Bawełna, która jest materiałem przewiewnym jest równocześnie idealnym materiałem na bieliznę, gdyż utrzymuje skórę chłodną i suchą. Tkaniny takie jak satyna mogą zatrzymywać wilgoć i powodować podrażnienia. Obcisła bielizna może również zwiększać tarcie, co może powodować podrażnienia i sprzyjać rozwojowi bakterii, co prowadzi do nieprzyjemnych infekcji.

2. Unikaj noszenia obcisłych ubrań

Unikaj zbyt częstego noszenia obcisłych spodni. Noszenie ciasnej odzieży może powodować nadmierne pocenie się, co może prowadzić do infekcji bakteryjnych i drożdżakowych. Unikaj ciasnych i nieoddychających materiałów, ponieważ zmniejszają one cyrkulację powietrza i zwiększają pocenie się i tarcie.

3. Nigdy nie używaj zwykłego mydła do mycia części intymnych

Zwykłe mydła i żele pod prysznic nie są przeznaczone do okolic intymnych. Z najnowszych badań wynika, że ​​osoby, które nie używają mydeł do higieny intymnej i innych preparatów, znacznie zwiększają ryzyko zapalenia. Dlatego powinni stosować specjalne żele pod prysznic do higieny intymnej przeznaczone do tego celu. Twoja skóra ma pH 5,5, podczas gdy pH zdrowej pochwy waha się od 3,8 do 4,5. Używanie zwykłego mydła może zmienić poziom pH pochwy, zaburzając delikatną równowagę bakteryjną, która utrzymuje ją zdrową i wolną od infekcji.

4. Unikaj perfumowanych produktów

Zapachy i konserwanty w produktach dla kobiet mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Używanie mocno perfumowanych mydeł na wrażliwych obszarach może powodować podrażnienia skóry, takie jak swędzenie, zaczerwienienie lub pieczenie.

5. Regularnie zmieniaj podpaski i tampony

Okres menstruacji jest często bardziej wymagający i chaotyczny niż pozostała część miesiąca, dlatego należy nieco bardziej zadbać o higienę. Wymiana podpasek lub tamponów co cztery do sześciu godzin, aby nadążyć za przepływem i zapobiec rozwojowi niechcianych bakterii.

6. Używaj miękkich i suchych ręczników

Jeśli chcesz się wysuszyć po prysznicu, użyj czystego, miękkiego i całkowicie suchego ręcznika. Może to uchronić Cię przed potencjalnym ryzykiem infekcji, ponieważ bakterie mogą łatwo zostać złapane na mokrych ręcznikach. Eksperci zalecają również zmianę ręcznika co dwa do trzech dni i mycie ręczników w letniej wodzie z łagodnym mydłem, aby nie zaburzać równowagi pH.

7. Pij i jedz zdrowiej

Na koniec jedna ogólna wskazówka. Niezdrowa dieta może znacząco przyczynić się do niezdrowego środowiska w Twoich intymnych częściach ciała. Wszyscy znamy powiedzenie „jesteś tym, co jesz”. Picie wystarczającej ilości wody i jedzenie owoców cytrusowych może pomóc zmniejszyć pocenie się, które może być główną przyczyną infekcji. Woda pitna również utrzymuje ciało w dobrej kondycji, pomaga wypłukiwać toksyny i pomaga utrzymać czystość i zdrowie pochwy.

W naszym e-sklepie Bioruža znajdziesz kilka naturalnych produktów, żeli i kremów, które idealnie wpasowują się w codzienną rutynę i jednocześnie dbają o higienę intymną:

Żel do higieny intymnej Aloe Vera Aroma 250 ml został specjalnie zaprojektowany, aby zaspokoić specyficzne potrzeby delikatnego czyszczenia i odświeżania okolic intymnych. Zawiera kwas mlekowy, który utrzymuje fizjologiczną równowagę pH i chroni przed podrażnieniami. Ekstrakt z aloesu i D-pantenol działają przeciwzapalnie i nawilżają delikatną skórę. Nadaje się do codziennej pielęgnacji intymnej, a oprócz aloesu możesz wybrać również zapach Rumianku i Nagietka.

Żel intymny dla kobiet w ciąży DeBa 200 ml to micelarny i probiotyczny żel intymny, który delikatnie usuwa zabrudzenia i pozytywnie wpływa na mikroflorę okolic intymnych. Żel pomaga pozbyć się pieczenia, swędzenia i podrażnienia kobiecego ciała, a także nieprzyjemnego zapachu. Produkty są bezalkoholowe, składniki mydła są przeznaczone do codziennego użytku.

Żel do higieny intymnej My Rose 200 ml zawiera kwas mlekowy, który utrzymuje naturalne pH skóry okolic intymnych. Zawiera ekstrakt z rumianku i alantoinę, które łagodzą i zmiękczają skórę oraz ekstrakt z bułgarskiej róży damasceńskiej, który jest bogaty w witaminy, pierwiastki śladowe i przeciwutleniacze, które koją i odświeżają.

                        Żel do higieny intymnej Aloe Vera Aroma 250 ml                        Żel intymny dla kobiet w ciąży DeBa 200 ml                        Żel do higieny intymnej My Rose 200 ml